Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Elfogadom

Bőrápolás

Aromaterápia a masszázs során

2021. 11. 27. 00:00:00

Egy kis segítség otthoni kényeztetésre vágyóknak és profi masszőröknek!

Azt senkinek sem kell bizonygatni, hogy az illatok képesek hatással lenni a hangulatunkra, az érzéseinkre.
Képesek csökkenteni a minket ért stresszt, bőrre kenve stimulálják a keringést, segítik a méreganyagok eltávozását a szervezetünkből.

Nem véletlen, hogy az aroma masszázs az egyik legnépszerűbb masszázsfajták közé tartozik, hiszen amellett, hogy maximálisan felpörgeti az élvezeti részét a masszázsnak, még a gyógyászati célok megvalósulását is támogatja.

A Niauoli és a Teafa illóolaj alkalmazása és hatásai

2021. 07. 16. 00:00:00

Két nagyon izgalmas illóolaj a porondon

Niauoli (Maleleuca quinquinervia) és Teafa (Maleleuca alternifolia) illóolaj

Kevés illóolajat vizsgáltak már meg annyian tudományosan és írták le hatásait, mint a teafa illóolajnak. Hatását, alkalmazhatóságát jól ismerjük, házipatikánk alap illóolaja. Akkor mégis miért ezt az illóolajat hozom ma az asztalra?

Nos, a korona v. miatt e fenti két olaj használata és otthon tartása aktuálisabb, mint valaha. A Niauoli pedig, mint latin nevéből is sejthető, hatásában nagyon hasonló a Teafához, már-már testvérének is tekinthető, de illata lágyabb, felhasználási területe pedig szélesebb, ezt az olajat már nyugodtan használhatjuk 3 hónapos csecsemőnk szobájában is veszélytelenül.

A bőr kezelése illóolajokkal

2021. 07. 16. 00:00:00

Mi okozza a bőrproblémákat?

A bőr az emberi test legnagyobb szerve, így nagy felületen „van lehetőség" arra, hogy akár fájdalmas bőrproblémák kialakuljanak. Míg egyes tünetegyüttesek fájdalommentesek, addig lehet olyan, amikor a gyulladást fájdalom is kíséri.

A Shea vaj és jótékony hatásai

2021. 07. 16. 00:00:00

Honnan ered a Shea vaj?

A shea vaj egy kissé sárgásfehér színű növényi zsiradék, melyet a Közép-Afrikában élő, úgynevezett karité fa terméséből készítenek. A fáról körülbelül 20 éves korában szedhetjük le az első, szilvára hasonlító gyümölcsöt, de amilyen sokáig kell várnunk rá, olyan sokáig terem, ugyanis mintegy 220 évig képes ellátni terméssel környezetét. A fa különlegessége, hogy egész évben terem, viszont ezzel ellentétben évente csupán 1-2 alkalommal szüretelik. Ezzel a növénnyel leggyakrabban ligetes-fás szavannákon találkozhatunk, ahol igen méretes példányokat is megcsodálhatunk. A már említett termés, a shea dió 60-70%-os zsírtartalommal is rendelkezhet, melyből számtalan kozmetikai terméket készítenek, ugyanis jelentős változásokat tudunk elérni rendszeres használatával, megannyi jótékony hatásának köszönhetően.

Idült tályog kezelése aromaterápiás módszerekkel (esettanulmány)

2019. 02. 25. 22:58:58

A sebkezelés területén az elmúlt években bekövetkezett fejlődés sok új terméket, technológiát és eljárást eredményezett, növelve a költségeket és elhanyagolva az egyes páciensek személyes szükségleteit.

Cél: Az itt ismertetett eset, egy tartósan fertőzött seb műtét utáni aromaterápiás kezelését mutatja be. A cél a kizárólag illóolajok és zsíros növényi olajok alkalmazása mellett, a meginduló gyógyulási folyamat minden részletre kiterjedő, folyamatos dokumentálása volt.

Az eset bemutatása: A 41 éves hölgy páciens 2007 októberében, kerti munka végzése közben a 4. és az 5. lábujj közötti bőrredőn vérző, seb nélküli, jelentéktelen sérülést szerzett. Néhány óra leforgása alatt a lábfej elülső részén phlegmone (a bőr alatti laza kötőszövetben terjedő és tovakúszó gennyes gyulladás - szerkesztő) alakult ki, amely csaknem a bokáig terjedt. 2008 áprilisában a genny mikrobiális tenyésztése során Corynebacterium diphteriae került kimutatásra. 2008 májusában az a döntés született, hogy a régóta fennálló tályogot, amely különböző, szájon át alkalmazott antimikrobiális terápia ellenére is kialakult, sebészetileg kell kezelni. A műtéti beavatkozást követően a seb és az azt követő heg kezelése 2008 júliusáig illóolajokkal történt.

Eredmény:A gyógyulási folyamat gyorsan és komplikációmentesen zajlott le. A heg lágy tapintású, vékony, közel van a bőrfelszínhez.

Végkövetkeztetés: Az illóolajok kiválasztása azok gyulladásgátló, fájdalomcsillapító, antimikrobiális és a sebgyógyulást elősegítő tulajdonságaik alapján történt. Az alkalmazott orvosi terápia ezeket a tulajdonságokat kihasználva eredményes sebgyógyulást ért el.