Légúti problémákra
Új utak az egészségmegőrzésben- Bronchitis és nátha gyógyítása, megelőzése, tünetei
A Hatos csatorna vendégeként beszélgettem Geszthy Glória színművész nővel a Bronchitis alternatív terápiás lehetőségeiről,
- arról, hogy mi az a nátha, hogyan tudjuk elkülöníteni más betegségektől,
- mire kell vigyáznunk, mit kell megelőznünk a terápia során,
- milyen szereket használhatunk?
Hogyan védekezhetünk a kórokozók ellen a munkahelyünkön?
Illóolajokkal védekezhetünk a kórokozók ellen a munkahelyünkön?
AKTUÁLIS téma, az ellenség azonban nagyon aprócska
Van –e olyan módszer, amivel a kórokozók száma drasztikusan csökkenthető egy irodán, rendelőn vagy kórtermen belül , ahol sok ember megfordul?
Klinikai kísérletekkel igazolták, hogy megfelelő illóolajok párosítóval történő rendszeres -napi 3x legalább 15 percig tartó levegőbe juttatás 95%-kal csökkenti pár nap alatt a levegőben úszó fertőző ágensek számát, mely legtöbb esetben felel a cseppfertőzésért. Ez a hatás azután 3 nap alatt szűnik meg teljesen. Hatásuk bejutva a tüdőnkben a testünkben is folytatódik, a nyálkahártyán megtapadt fertőző ágensek száma drasztikus mértékben csökken.
A csodálatos fahéj illóolaj
A csodálatos Kínai Fahéj illóolaj (Cinnamonum cassiae)
Ha választhatnék melyik illóolajból legyen biztosan otthon, akkor a fahéjat az elsők közé tenném a listába.
Nem drága, nagyon finom, és alkalmazása rendkívül széles körű.
Amikor először használtam magamnak, a talpamon jelent meg egy gennyes hólyag, amelyik gyorsan terjedt a vastag talpbőr alatt, és hiába próbáltam rá ki hat féle gyógyszert, gomba vagy mikróbaölő kenőcsöt, mindenre fütyült a fertőzés és terjedt tovább. Ekkor vettem elő a polcomról egy üveg kínai fahéj illóolajat és 3-4-szer bedörzsöltem vele a talpam. Már másnapra drámai javulás látszott, és további kezelés nélkül gyógyultam pár nap alatt.
Aztán már bátrabban használtam mézzel torokgyulladásra és párásítóba a bacillusok pusztítására is, mindig remek eredménnyel.
Egyszer azonban a fürdővizembe cseppentettem belőle (jellemző, hogy az ember azt hiszi már mindent tud az olajokról…), amitől tele lett a bőröm piros kiütésekkel! Később olvastam csak utána, hogy bőrirritációt okoz, ezért töményen szigorúan tilos a bőrre tenni. (kivéve a talp)
A Niauoli és a Teafa illóolaj alkalmazása és hatásai
Két nagyon izgalmas illóolaj a porondon
Niauoli (Maleleuca quinquinervia) és Teafa (Maleleuca alternifolia) illóolaj
Kevés illóolajat vizsgáltak már meg annyian tudományosan és írták le hatásait, mint a teafa illóolajnak. Hatását, alkalmazhatóságát jól ismerjük, házipatikánk alap illóolaja. Akkor mégis miért ezt az illóolajat hozom ma az asztalra?
Nos, a korona v. miatt e fenti két olaj használata és otthon tartása aktuálisabb, mint valaha. A Niauoli pedig, mint latin nevéből is sejthető, hatásában nagyon hasonló a Teafához, már-már testvérének is tekinthető, de illata lágyabb, felhasználási területe pedig szélesebb, ezt az olajat már nyugodtan használhatjuk 3 hónapos csecsemőnk szobájában is veszélytelenül.
Légúti fertőzések és kezelésük aromaterápiás illóolajokkal - Videó
A légúti problémák kezelésére az aromaterápia nagyon széles spektrumban kínál illóolajokat , szereket.
A könnyebb eligazodás kedvéért készítettem egy előadást, melyből pontos információ kapható a különböző illóolajok hatásáról, keverésük lehetőségeiről. Érdemes időt és energiát szánni a megnézésére
Illóolajok különböző szindrómák tüneteinek kezelésére
Hogyan kezeljük a tüneteinket aromaterápiával?
Életünk mindennapjait számtalan szindróma nehezíti. Akár légúti problémákról, akár fájdalomról, gyulladásról, toxinokról, gombákról vagy mikróbákról beszélünk, számtalan gyógymóddal találkozhatunk, melyek között olyan is akad, aminek alkalmazásával semmilyen következménnyel, mellékhatással nem kell számolnunk.
Aromaterápiával az idén különösen intenzív mikroorganizmusok ellen
Miközben ennek a cikknek nekilátok, magam is 4 napja nyomom az ágyat. Csütörtökön délelőtt kezdődött levertséggel, gyomorfájással, hányingerrel, majd rövidesen magasra szökött a lázam, gyengének, elesettnek éreztem magamat, a végtagjaim fájtak, hasogatott a fejem.
Mégis azt kell mondanom, hogy 30 óra alatt elfogadható, 80-90% -os gyógyultsági állapotot értem el a saját módszereimmel, ezt szeretném megosztani veletek.
Miért adnak okot aggodalomra az idén a virionok ?
Az egyik az betegség déli féltekén megfigyelt intenzitása. Az európai országok a megbetegedést okozó viriontörzsek terjedésére a déli féltekén fél évvel korábban már lezajlott epidémia alapján következtethetnek. Nagyjából ugyanarra a ragályra kell ugyanis felkészülniük az északi féltekén élőknek is valamikor január és március között. Az előző időszakban Ausztráliában igencsak heves, a korábbiakhoz képest nagyobb fertőzött számmal járó megbetegedésről adtak hírt, ami arra enged következtetni, hogy a virionok nálunk is nagyobb károkat fognak okozni.
Az elmúlt néhány nap magyarországi tapasztalatai sem túl biztatóak. "Az idei infl. típus a megszokottnál is erősebb tünetekkel jár, sokkal több a tartósan magas lázzal orvoshoz forduló gyermek, a tünetek hevesebbek és erősebbek annál, amit az elmúlt években megszoktunk" - mondta el a HáziPatika.comnak Dr. Póta György. Hozzátette azonban: korai még egyértelmű következtetéseket levonni az előttünk álló ragály súlyosságáról vagy a szövődményes esetek számáról.
Ha egy adott évben egy olyan biológiai organizmus dominál, amely a korábbi néhány évben kevésbé fordult elő, rendszerint a fertőződések száma is emelkedik, hiszen a lakosság is elveszítette az ellenálló képességét vele szemben. Úgy tűnik, idén az influA virioncsoportja a felelős a legtöbb fertőzésért, ami az előző években ritkább volt, ez is magyarázhatja a hevesebb tüneteket és a több érintettet - magyarázta a szakember.
Illóolajokkal a köhögéssel szemben
A téli megbetegedések gyakran járnak kínzó köhögéssel. A videóban megtudhatja, hogyan alkalmazza a háztartásában megtalálható fűszereket és a gyermekkorunkból is jól ismert inhaláló módszert a köhögéssel szemben.