Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Elfogadom

Aromaterápiával az idén különösen intenzív mikroorganizmusok ellen

Dr Várnagy Emese Aromadoki
Aromaterápiával az idén különösen intenzív mikroorganizmusok ellen

Miközben ennek a cikknek nekilátok, magam is 4 napja nyomom az ágyat.  Csütörtökön délelőtt kezdődött levertséggel, gyomorfájással, hányingerrel, majd rövidesen magasra szökött a lázam, gyengének, elesettnek éreztem magamat, a végtagjaim fájtak, hasogatott a fejem.

Mégis azt kell mondanom, hogy 30 óra alatt elfogadható, 80-90% -os gyógyultsági állapotot értem el a saját módszereimmel, ezt szeretném megosztani veletek. 

Miért adnak okot aggodalomra az idén a virionok ? 

Az egyik az betegség déli féltekén megfigyelt intenzitása. Az európai országok a megbetegedést okozó viriontörzsek terjedésére a déli féltekén fél évvel korábban már lezajlott epidémia alapján következtethetnek. Nagyjából ugyanarra a ragályra kell ugyanis felkészülniük az északi féltekén élőknek is valamikor január és március között. Az előző időszakban Ausztráliában igencsak heves, a korábbiakhoz képest nagyobb fertőzött számmal járó megbetegedésről adtak hírt, ami arra enged következtetni, hogy a virionok nálunk is nagyobb károkat fognak okozni.

Az elmúlt néhány nap magyarországi tapasztalatai sem túl biztatóak. "Az idei infl. típus a megszokottnál is erősebb tünetekkel jár, sokkal több a tartósan magas lázzal orvoshoz forduló gyermek, a tünetek hevesebbek és erősebbek annál, amit az elmúlt években megszoktunk" - mondta el a HáziPatika.comnak Dr. Póta György. Hozzátette azonban: korai még egyértelmű következtetéseket levonni az előttünk álló ragály súlyosságáról vagy a szövődményes esetek számáról.

 Ha egy adott évben egy olyan biológiai organizmus dominál, amely a korábbi néhány évben kevésbé fordult elő, rendszerint a fertőződések száma is emelkedik, hiszen a lakosság is elveszítette az ellenálló képességét vele szemben. Úgy tűnik, idén az influA virioncsoportja a felelős a legtöbb fertőzésért, ami az előző években ritkább volt, ez is magyarázhatja a hevesebb tüneteket és a több érintettet - magyarázta a szakember.

Hogyan védekezhetünk a fertőző ágensek ellen természetes úton?

A védőoltás elérhető, fontos azonban tudni, hogy a vakcina csak két héttel a beadását követően fejti ki hatását, addig a beoltott emberre is ugyanolyan veszélyes a virion, mint bárki másra. Az oltás nem nyújt 100% védelmet, a virion ugyanis mutálódik, átalakul. Sokan vagyunk, akik egyébként sem bízunk meg túlságosan ezen oltásokban és ezért inkább hanyagoljuk a beadást. 

A gyermekes családoknak különösen fontos betartani néhány higiéniai alapszabályt a következő hetekben. A gyakori és alapos kézmosás segít megszabadulni a kezünkre került kórokozóktól, de kerüljük a zsúfolt helyeket is, főleg ha kisgyerekkel vagyunk. Ha már elkaptuk a fertőzést, pihenjünk minél többet, a kórképet ugyanis csak a szervezetünk tudja legyőzni, mentesítenünk kell tehát minden egyéb megterheléstől. Érdemes megnövelni a vitamin bevitelt és fogyasszunk a megszokottnál is több folyadékot. A D és C vitamin jótékony megelőző hatását sokan megerősítették már. Javaslom ezen szerek fogyasztását!

Propolis

A méhpempőből készült alkoholos cseppek vagy rágótabletták a fertőzés megelőzésében, de a minél gyorsabb lefolyásban is fontos szerepet játszanak. A keserű tinktúrát mézzel érdemes fogyaszthatóvá tenni. Ha mellé még egy csepp levendulát is teszünk, a hatást tovább fokozhatjuk a levendulával nagy mennyiségben megtalálható Linalol kedvező hatásai miatt!

Lázcsillapítás (csak óvatosan és nem feltétlenül)

A legújabb orvosi, tudományos állásfoglalás már csak az igen magas, 39 fok feletti lázra javasol csillapítást (számos patikában beszerezhető gyógyír jöhet szóba ilyenkor). De a láz a szervezet természetes védekező mechanizmusa, ezért jobb, ha engedjük, hogy dolgozzon, ilyenkor ui. a virionok szaporodása lelassul, a szervezet védekező, küzdő üzemmódba kapcsol és elkezdi visszaverni a virionok támadását. Mivel az ellenanyag termelésének beindulásához 3-7 napra van szükségünk, az első napokban a szervezet csak az egyéb védekező rendszereire támaszkodhat és az egyik fő ilyen, épp a láz. 

Kisgyereknél, ha úgy gondoljuk túl heves a lázmenet, vagy nagyon magas a kicsi pulzusa, szenved, mi meg aggódunk, akkor legjobb, ha a kicsi talpába pár csepp Eucaliptus radiata-t vagy smithee-it dörzsölünk. Ez leviszi a lázat. 

Illóolaj diffúzor, párásítás, párologtatás

Az egyik legfontosabb eleme a virionok elleni védekezésnek! A párásítóba cseppentett illóolajokkal ugyanis egyszerre több fontos hatást is elérhetünk.
A levegő és így a környezetünk, lakásunk fertőtlenítése, a bacillusok számának drasztikus, 90%-kal történő csökkentése a levegőben.  


A felesleges aggodalom és feszültség csökkentésére a levendula illóolaj a legjobb, nyugtató hatása miatt.

Influenza esetén alkalmazzon a párásítóba: fahéjbabérlevendula (4-4-15 csepp/3 dl víz))/ vagy tömjénmirhalevendula (5-5-15 csepp / 3 dl víz)) illóolaj szinergiákat

(1 napra vetítve egy átlagos méretű helyiségbe ilyenkor nagyobb cseppszámot alkalmazunk). Ez a két keverék komoly védelmet jelent és egyben a gyógyítás része is, mivel belélegezve a szervezeten belül is kifejti virionellenes hatását. 

Ami nagyon fontos! 

MARADJ OTTHON, PIHENJ EGÉSZ NAP, ÉS NE FERTŐZZ MÁSOKAT!

ANTIMIKROBIÁLIS ORVOSSÁGOT CSAK SZÖVŐDMÉNYES (másodlagos bacillus fertőzés) FERTŐZÉSBEN SZABAD BEVENNI! CSAK AZ ORVOS JAVASLATÁRA,  A TÜNETEK FENNÁLLÁSÁNAK 8. NAPJA UTÁN, HA AZOK NEM JAVULNAK!

 

Dr. Várnagy Emese

Aromadoki

www.hidegparasito.hu