Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Elfogadom

Már az anyám is beteg lett! Mit tegyek?

Dr Várnagy Emese Aromadoki
Már az anyám is beteg lett! Mit tegyek?

Elkerülhető? Mivel kezeljük? –természetes gyógymódok az Aromadokitól

Tegnap felhívtam Pécsett élő édesanyámat. Csak sokadik csengetésre vette fel és a hangja rögtön elárulta! Alig hallható, rekedt hangon nyögdécselte a telefonba: Kislányom, azt hiszem, elkaptam ezt az inflA-t ! A láza napok óta magas, fájnak az ízületei, nagyon köhög, gyenge, aluszékony. Nagyon féltem, hisz 76 éves, nemrég súlyos vese-gyulladáson esett át és az immunrendszere már nem a régi. Mellette pedig ott van, a 77 éves apám.

Szóval aggódom.

De mit is lehet tenni, hogy javuljon a helyzet?

Vajon megelőzhető lett volna a kórkép?

A válaszom egyértelműen: IGEN

Az infl. ezen (A) típusa ellen létezik viszonylag hatékony oltás, ha nem is 100% -os védettséget nyújtó, de 80-90%-ban biztosan véd.

A probléma, hogy csak 2 hét után hatásos. De még most sem késő elszaladni a háziorvoshoz beadatni!

Különösen, ha tudjuk, hogy:

Magyarország lakosainak 90%-a szenved a téli hónapokban valamilyen fokban D-vitamin hiányban.

Az átlagos vérszint a legtöbbünknél 20 nmol/l alatt van. Ez ugyan még nem okoz látható tüneteket, de komoly hatással van szervezetünkre, immunrendszerünkre.

A legújabb kutatási eredmények bizonyítják, hogy a szeptembertől áprilisig adott napi 1000-1400 E D-vitamin 70-90%-kal csökkenti a toxinok okozta kórok számát. Terhes nőknél a szükséges adag akár 4000 E-6000 E is lehet naponta!
Vagyis, ha az oltás és a D vitamin együttes hatását nézzük, akkor az már igen komoly 95% -os védettséget is jelenthet!


A D vitamin szedése tehát alapvető fontosságú mindannyiunk számára, hátha még tudnák, mennyi minden egyéb nagy bajtól menthet meg bennünket ez az olcsó és rendkívül fontos szer!

Érdekes, hogy a C vitamint mindenki szedi ilyenkor, pedig arról még egyetlen kísérlet sem bizonyította, hogy megvéd a fertőzésektől.
A D-vitamint nem kell naponta szedni, mivel zsírban oldódó vitamin, ezért egyszerre nagyobb dózist is be lehet venni (20.000 E-it is, amit aztán elég hetente, később kéthetente ismételni.)

Más is adhat védelmet? Mondjuk az illóolajok?

Az immunrendszer általános erősítése ilyenkor mindenképp fontos. Az illóolajok körében ismert a Ravintsara, de a mirtusz és a tömjén illóolaj is fontos immunerősítők. Aromadiffúzorba téve ezeket a szereket és a szobánkban párologtatva megölik a levegőben található bacillusokat és virionokat, erősítik saját immunrendszerünket.

Mi van, ha mégis elér minket a ragály?

Teendők!

Már a legelső tünetekkor, vagyis amikor még csak azt érezzük, hogy valami nincs rendben, kell cselekednünk!! Nagyon fontos, hogy gyorsan kell cselekednünk, itt nincs időnk kivárni a munkaidő végét vagy azt, amíg hazaérünk az iskolából. A fertőző ágensek a sejtjeinket ilyenkor olyan tempóban árasztják el gyors osztódásuk miatt, hogy óránként, vagy félóránként megduplázódik a mennyiségük a sejtjeinkben, ezért azonnal, hangsúlyozom, tényleg perceken belül van lehetőségünk megakadályozni a szindróma teljes kifejlődését!

Ilyenkor a következő teendőnk van!

 

Hazamenni azonnal és kivonni magunkat a forgalomból, feküdjünk le!

  1. Bevenni 6000-12000 E D-vitamint és 1000 mg C vitamint
  2. 1 szem A.....n (nem jelenthet meg a neve így ki kell találnia) jótékony hatását már évtizedekkel ezelőtt kimutatták a tudósok. Hatásosan lassították a virionok szaporodását, ezzel előnyhöz juttatva a szervezetünk saját védekező mechanizmusának beindítását.
  3. Főzzünk le 2 liter teát (javaslom, hogy a teába áztassunk reszelt gyömbért és egész fahéj darabokat) mindkettőnek igen hatásos antivirális hatása van. Igyunk ebből amennyit csak bírunk!

  4. Ha tudunk akkor vegyünk be propolis cseppeket már az elején mézzel.

  5. A hidegpárásítóba tegyünk Levendula, borsmenta és eucaliptus radiata illóolajat (7-3-3 csepp arányba) és indítsuk el.

Ezzel megtettük az első komoly lépéseket és hadat üzentünk minden fronton a virionnak!

Aztán várjunk türelemmel.

Az influenza komoly lázzal és ízületi fájdalmakkal jár.

Ne csillapítsuk a lázat!

A láz saját szervezetünk nehéz ágyúja a biológiai organizmusok ellen. 39 fokig ne csillapítsuk, a felett is csak akkor, ha pulzusunk nagyon szapora és a láz órák óta fennáll!

Pihenjünk és igyunk sokat a fenti teából.

Ha fájni kezd a torkunk tegyünk rá priznicet! Ez a hagyományos gyógymód fél óra alatt megszünteti a panaszokat!

Kenjük be a nyakunkat jó zsíros kenőccsel és tegyünk néhány csepp rozmaring cineolt egy nedves ruhára, (ha nincs illóolaj, akkor csak a nedves ruhát). Ez után egy darab fóliával tekerjük körbe a nyakunkat és erre még egy meleg sálat is tegyünk. Az egész nyakunk duncolódni fog és felmelegszik! A fájdalom eltűnik teljesen! Nagyon hatásos módszer!

Ha erősen elkezdünk köhögni, akkor egy lábosban forraljunk vizet és fedjük le fedővel. Vegyünk egy nagyméretű törölközőt és terítsük a fejünkre. A vízbe, ha felforrt és lefedtük, cseppentsünk bele egy csepp kakukkfüvet (bármelyik típusa megfelel) egy csepp rozmaring cineolt egy csepp eucaliptus radiata-t és egy csepp ravintsara-t és ha van 1 csepp borsmenta illóolajat.

Ez garantáltan megszünteti a köhögést órákra, de naponta 3-szor, 4-szer ismételni kell. A vizet nem kell kiöntenünk, de mindig friss olaj kell bele. Takarjuk le a fejünket, majd óvatosan húzzuk félre a fedőt és lélegezzük be a forró párát. (Legyünk óvatosak, mert az oldat erős, csípheti a szemünket és megégetheti a légutakat is.) 8 év alatti gyermeknél épp ezért csak úgy engedem, ha a szülő egyszerre bújik a gyermekkel a törölköző alá és együtt csinálják. 1-2 lélegzetvétel után fedjük vissza a lábast és kibújhatunk a takaró alól, majd vissza és ezt ismételjük 15 percig.

Közben a köhögés és az inger abba fog maradni.

 

Antimikrobiális szer! Kérem, ne adjon se magának, se gyermekének. Ez ugyanis elpusztítja a mikrobiomunk nagy részét (vagyis a velünk együtt élő és segítő bacillus-flóránkat) és teljesen kiszolgáltatottá tesz bennünket más bacikkal szemben. Ezért csak akkor szabad adni antimikrobiális szert, ha a fertőzés kitörésének 8. napja után sem enyhülnek a panaszok, a láz visszatér és egyre rosszabbul vagyunk. Ebben az esetben bizony felül fertőződtünk mikróbákkal, esetleg a virion a tüdőnket is elérte. Ha azonban az előzőekben említett kezeléseket betartjuk, akkor ez nem szokott előfordulni.

Ha az influ.-t fájdalomcsillapítókkal elnyomjuk, akkor sokkal nagyobb veszélynek tesszük ki magunkat, mint gondolnánk, azt hisszük mi mindent legyőzünk, közben pedig a szindróma győz le minket!

Ha mindenben követik tanácsaimat, akkor gyorsan és könnyedén lesznek úrrá a tünetegyüttesen. Egy hét fekvés azonban jót fog tenni mindenképpen! És ne felejtse! D-Vitamint egész télen kell szedni, egészen április végéig!

Üdvözlettel!

Dr. Várnagy Emese

Aromadoki

www.hidegparasito.hu